Blockchain bursu verilmeye başlandı

0

Blockchain bursu

Malta’da öğrencilere blockchain bursu verilmeye başlandı. Blockchain bursu ile öğrencilerin araştırma – geliştirme süreçlerine destek olunacak.

Blockchain bursu için 19 öğrenci seçildi

Malta hükümeti, blockchain ve kripto para sektörüne yönelik yenilikçi hamleler atmaya devam ediyor. Özellikle blockchain alanındaki araştırmalara önem veren ve bu teknolojiyi kullanmayı hedefleyen Malta hükümeti, öğrencilere destek sağlamayı hedefliyor.

Malta Üniversite ve Malta Dijital Yenilik İdaresi’nin aldığı karar kapsamında, blockchain alanında yüksek lisans ve üzerinde araştırma yapan 19 öğrenciye burs verilmeye başlandı. Verilen bu burs miktarının ise 160 bin euro civarında olduğu belirtiliyor.

Burs verilen öğrenciler, özellikle blockchainin hukuk ve finans alanına yönelik araştırma – geliştirmelerini yapıyor.

Bu tip bir burs sistemi, öğrencilerin blockchaine yönlenmesinde ve nitelikli bir nesil yetişmesinde faydalı olabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>