Blockchain Derneği kuruldu

0

Blockchain Derneği

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından Blockchain Derneği kuruldu. Bu dernekle blockchain sektöründeki şirketlerin bir araya gelmesi planlanıyor.

Blockchain Derneği faaliyete başlıyor

Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği Komisyonu toplantısında blockchain sektörüne yönelik önemli bir adım atıldı. Alınan kararla, Uluslararası Güvenilir Blockchain Uygulamaları Derneği kuruldu. Kurulan bu dernekle, tüm dünyada blockchain sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların bir araya getirilmesi hedefleniyor. Böylelikle ortak çalışmalara imza atılması, ve işbirlikleri kurulması amaçlanıyor.

Derneğe şimdiden bu alandaki dev şirketler katılım sağlamaya başladı. IBM ve Deutsche Telekom gibi şirketler, derneğe resmi olarak katıldı. Ayrıca IOTA, Ripple, ConsenSys ve Sovrin Foundation’ın da kısa sürede katılması hedefleniyor.

Avrupa Komisyonu’nda görevli Mariya Gabriel, kanser ve yenilenebilir enerji araştırmaları gibi birçok alanda blockchaine ihtiyaç duyulduğunu ve zamanın kısıtlı olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>