Blockchain derslerinin sayısı artıyor

0

blockchain dersleri

Üniversitelerde verilen blockchain dersleri artış gösteriyor. İki şirketin ortaklaşa yürüttüğü araştırmada, üniversitelerin blockchain dersleri incelendi.

Öğrencileri bLockchain dersleri alma oranı yüzde 42

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase ile araştırma şirketi Qriously oldukça ilginç bir çalışmaya imza attı. Üniversitelerde blockchain ve kripto para dersi verilme oranını konu alan çalışmada, dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi incelendi.

Yürütülen çalışmaya göre, bu 50 üniversitenin yüzde 42’sinde blockchain ve kripto para konusunda en az bir ders veriliyor. Blockchain ve kripto para dersi alan öğrenci oranının ise yüzde 10 olduğu belirtiliyor.

Üstelik bu dersi alan öğrencilerin bölümleri çok farklılık gösteriyor. Bilgisayar bilimlerinden, antropolojiye kadar farklı bölümlerden öğrenciler bu dersleri görüyor. Ayrıca ankete katılan öğrencilerin yüzde 26’sı blockchain ve kripto paralar ile ilgili ücretli ders alabileceklerini belirtiyor.

Duke Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünden Prof. Dr. Campbell Harvey, blockchain dersi almış hukuk fakültesi öğrencisinin iş başvurusu bile yapmasına gerek olmadığını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>