Blockchain girişimleri destek alacak!

0

Blockchain girişimleri

Çin’de blockchain girişimleri için yeni bir destek planlaması yapılıyor. Yeni destekler ile blockchain girişimleri milyon dolarlara kadar destek alabilecek.

Blockcihan girişimleri için

Son yıllarda Çin, teknoloji alanında çok önemli bir aşama kaydetti. Hatta Almanya ile özdeşleşen Endüstri 4.0 alanında da lider ülkelerden biri haline geldi. Bu gelişmenin blockchain teknolojisinde yapılabilmesi hedefleniyor. Bunun için Çin’deki Blockchain Endüstri Merkezi oldukça önemli bir yatırım-destek planını açıkladı. Silikon Vadisi benzeri bir yapı olmayı hedefleyen merkezde, blockchain teknolojisi geliştiricilerine destek verileceği duyuruldu.

Projesini bu merkezde geliştirmek isteyen girişimciler, 230 bin dolarlık kira yardımı ve 1 milyon dolara kadar araştırma yardımı alabilecek. Daha ileri girişimler için ise kira ve barınma yardımının 480 bin dolara çıkabileceği belirtiliyor.

Çin hükümetinin yanı sıra, özel şirketler de bu alandaki girişimlere destek veriyor. Geçtiğimiz aylarda Çin merkezli JD.Com blockchain alanındaki 4 girişimi destekleyeceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz ay ise blockchain girişimlerine toplamda 79 milyon dolarlık kaynak ayrıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>