Blockchain ile pirinç takibi yapılacak

0

Blockchain ile pirinç

Blockchain ile pirinç takibi yapılarak, dijital çiftçilik alanında önemli bir proje hayata geçecek. Proje, dijital kayıt sistemi ile iş süreçlerinde verimlilik sağlayacak.

Oxfam’dan blockchain ile pirinç takibi

Kripto paralar ile hayatımıza giren blockchain teknolojisi, bankacılıktan sigortacılığa kadar birçok alanda kullanılıyor. Oxfam isimli bir firma tarafından geliştirilen projeyle, blockchain tarım alanında kullanılacak. Geliştirilecek olan BlocRice platformu, Hollanda’daki müşteriler ile pirinç üreticileri arasında dijital bir iş süreci yaşanmasını sağlayacak. Tüm sürecin şeffaf bir şekilde ilerleyeceği sistemde, üreticiler ürünlerini ilk elden daha yüksek fiyatla satabilecek.

Şu anda üç taraflı bir dijital çiftlik projesinin test edildiğini ve BlocRice platformunun 2022 yılında kadar 5 bin çiftlikte kullanılması hedefleniyor.Perakende şirketlerin de artık blockchain teknolojisinie geçiyor olması, çiftçileri satıcılar ile daha kolay bir şekilde buluşturabilecek. Ayrıca yerli üreticilerin sosyoekonomik durumunu olumlu şekilde etkileyecek olan bu tip projeler, üretim konusunda teşvik edici olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>