Blockchain kanser hastaları için kullanılacak

0

Blockchain kanser

Blockchain kanser hastalarına ilaç tedariği sağlamak için kullanılacak. İki şirket tarafından yapılan ortaklık ile ihtiyaç sahiplerine kanser ilaçları ulaştıracak.

Blockchain kanser ilaçları dağıtımında kullanılacak

Good Shepherd Pharmacy adlı bir ilaç şirketi, FedEx Teknoloji Enstitüsü ile ortaklık kurdu. Kurulan ortaklık ile kanser hastalarına blockchain teknolojisi aracılığıyla yardım edilmesi hedefleniyor. Good Shepherd, blockchain teknolojisi ile kanser hastalarının ilaç kullanım sıklıklarını takibe alacak. Bazı ilaçlarını kullanmayan kanser hastalarından, ilaçlarını satın alacak. Daha sonra bu ilaçlar, ekonomik durumu iyi olmayan diğer hastalara ulaştırılacak.

Yani blok zinciri aracılığıyla bir ilaç zinciri oluşturulacak. Good Shepherd CEO’su Phil Baker, her yıl 10 milyon dolar değerinde, kullanılabilir durumda olan ilacın çöpe atıldığını belirtiyor. Bu sistem ile kullanılmayan ilaçlar, asıl ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilecek.

Özellikle tedarik zincirinde önemli avantajlar sunan blockchain, birçok sektörde verimlilik artışı sağlıyor. Sağlık sektöründeki firmalar, ilaç stoklarını kontrol altında tutmak ve verimlilik sağlamak için blockchain teknolojisinden yararlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>