Blockchain sektörü istihdam sağlıyor

0

blockchain sektörü

Gün geçtikçe artan işlem kapasitesi ile blockchain sektörü, yeni bir istihdam alanı olarak karşımıza çıkıyor. Upwork’e göre blockchain sektörü 2018’in parlayan yıldızı oldu.

Blockchain sektörü freelance iş imkanı sağlıyor

Dünyanın en büyük frellance ve homeoffice iş bulma sitesi olan UpWork, ABD’de 2018’in parlayan iş sektörünü açıkladı. Upwork, blockchain sektörü diğer 5 bin sektörü geride bırakarak zirveye oturmayı başardı. Ayrıca Google’ın blockchain sektöründe kullanılabilen programlama dili GO ise en önemli ilk 20 yetenek arasında kendisine yer buldu. Akıllı kontratların hazırlanmasına kullanılan Solidity ve de Node.Js dillerine de dikkat çekildi.

Upwork, 2018’in ikinci çeyreği itibariyle blockchain’e olan talebin, yıllık bazda yüzde 3500 büyüme kaydettiğini açıkladı. Blockchain platformalarının kullandığı Telegram hesaplarını yönetmek için White paper arayışında da ciddi bir artış görünüyor.

Şu anki değeri 2.5 milyar dolar olan Blockchain piyasasının, 2030’da 2 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>