Blockchain tabanlı oyun CryptoKitties’ın geliri açıklandı

0

Blockchain tabanlı oyun

Dapper Labs tarafından piyasaya sürülen Blockchain tabanlı oyun CryptoKitties’ın elde ettiği gelir açıklandı. CryptoKitties, beklentileri tam olarak karşılayamadı.

Blockchain tabanlı oyun sektörü henüz başarılı değil

CryptoKitties’ı piyasaya süren Dapper Labs, bu oyunun dünyanın ilk ve en başarılı blockchain tabanlı tüketici ürünü olduğunu duyurmuştu. Oldukça iddialı bir şekilde piyasaya giren oyun, henüz beklentileri karşılAyamadı.

Google ve Samsung gibi teknoloji devi firmalar tarafından desteklenen bir gruptan 15 milyon dolar toplayan oyun, şu anda günlük 500 kullanıcıya sahip.

CryptoKitties, ETH tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar arasında, günlük trafik bakımından 6. sırada yer alıyor. Günlük kullanıcı trafiği ile sağlanan gelirin ise yaklaşık 75.000 dolar olduğu belirtiliyor. 

Koleksiyon oyunu olarak nitelendirebileceğimiz CryptoKitties’da oyuncular, kedi üretiyor ve biriktiriyor. Oyunun amacı ise kedi koleksiyonunu tamamlayabilmek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>