Bloomberg başkanlık yarışı için Instagram trollerine servet akıtacak

0

Ünlü iş adamı ve Trump’ın başkanlık seçimlerindeki rakibi Mike Bloomberg, sosyal medyada adını daha fazla duyurmak için Instagram’ı kullanmaya karar vermiş görünüyor.

Başkanlık seçimleri için troll savaşları

Bloomberg’ün kampanya bütçesine göre, Instagram’da onu destekleyecek paylaşımlar yapmaları için “troll” olarak adlandırılan kullanıcılara yüklü ödemeler yapılacak.

Aslında Bloomberg’ün kampanya yöneticileri bu girişimi “influencer’lar ile iş birliği yapmak” olarak yorumluyor. Ancak Influencer’ların yapacağı paylaşımların troller tarafından da desteklenmedi taktirde etkisinin az kalabileceği biliniyor. 

Dolayısıyla kampanyada “resmen” açıklanmayan detayın, trollere de büyü bütçe ayırmak anlamına geldiği yorumları yapılıyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>