Bluemix yeniden markalanıyor

0

Bluemix

IBM’in bulut üzerinde geliştirdiği as a service (PaaS) platform olan Bluemix’i yeniden markalanıyor. IBM bulut çözüm markalarını artık genel bir “IBM Cloud” adı altında toplanıyor.

Bluemix, IBM Cloud adı altında toplanıyor

Bu hareketi başlatan kişi olan Michael Mendenhall yazdığı bir blog yazısında iki markanın da büyümesinin ardından böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyduklarını belirtti. Yeni markalaşma ile ürün tekliflerinde bir değişiklik olmazken, sadece IBM Cloud adı geçecek ve ürün adları değişecektir. İlk kez 2014 yılında duyurulan Bluemix’in IBM Cloud ile daha da güçlü hale geleceği düşünülüyor.

[bkz url=https://www.techinside.com/en-buyuk-bulut-saglayici-sirketler/

Mendenhall, amaçlarının kamu, özel, karma ve çoklu bulutu tek bir marka altında birleştirmek ve kullanımı kolay bir bulut sunmak olduğunu açıkladı. Ayrıca bu hafta başlarında IBM, özel veya kurum içi ortamlar için açık bulut sağlamak amacıyla IBM Cloud Private’in lansmanını duyurdu.

2017 yılının 3. çeyreğinde kazançlara göre bulut sağlayıcı şirketler arasında IBM, dördüncü sırada yer almayı başarmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>