BMW araştırma merkezi kuruyor

0

BMW araştırma merkezi

BMW araştırma merkezi ile otonom araç sektöründe lider markalardan biri olmak için çalışmalar yürütecek. BMW araştırma merkezi, otonom araçların yollarda ve simülasyonlarda test edilmesini sağlayacak.

Almanya’da BMW araştırma merkezi kurulacak

Tüm araçların kendilerini sürdüğü ütopik bir gelecek, trafik sıkışıklığı ve yol kavgalarını ortadan kaldırıyor. BMW’nin Almanya’daki araştırma merkezinde pilot projeler inşa edilecek. Almanya’daki kampüs, otomotiv sürüş dünyasında BMW’nin yeri üzerinde çalışan Automaker’ın California’daki Mountain View’daki araştırma bürosuna katılıyor. Böylelikle her iki tesisin de yolda ve simülatörlerde araçları olacak.

BMW’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde üç deneme arabası var. 2018 yılı sonunda BMW, Çin, İsrail ve Almanya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında, ABD’de 80 ve dünyada 80 otomobilin sürülmesini bekliyor. Ayrıca seviye 3 otonom otomobilin 2021 yılında yollarda test edilmesi hedefleniyor.

BMW’ye göre otonom otomobiller günde yaklaşık 16 ila 40 terabayt veri üretebilir. Bu verilerin araştırma merkezlerinde analiz edilmesi ile otonom araçların güvenliği sağlanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>