BMW batarya sektörüne yatırım yapıyor

0

BMW batarya

Elektrikli otomobil çalışmalarına devam eden BMW batarya sektörüne de yatırım yapmaya devam ediyor. Otomotiv devi, geliştireceği elektrikli bataryalar için kesin çözümler sunacak.

BMW batarya yatırımı yapıyor

BMW tarafından yapılan açıklamalarda, her defasında elektrikli otomobiller için henüz erken olduğu ve bu otomobiller için biraz daha beklenilmesi gerektiği vurgulanıyor. Ancak BMW’nin yaptığı çalışmalar, bu durumun tam tersi olduğunu gösteriyor.

2023 yılına kadar 25 farklı elektrikli otomobil modeli tanıtmayı hedefleyen BMW, bir yandan da batarya sektörüne yönelik yatırımlarını sürdürüyor.

BMW tarafından yapılan açıklamada, batarya üreticileri için Contemporary Amperex Technology (CATL) ve Samsung SDI şirketlerine 10 milyar dolardan fazla ödeme yapılacağı da duyuruldu. Bu ödemelerle birlikte BMW, üreteceği elektrikli araçlar için hızlı batarya çözümleri sunacak.

Ayrıca SamsungSDI’ın BMW’ye 2,9 milyar dolar değerinde batarya üreteceği de belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>