Techinside Google News
Techinside Google News

BMW elektrikli bisiklet konusunda iddialı

BMW elektrikli bisiklet konusunda Cube ile ortaklı çalışıyor. Yeni elektrikli bisiklet, iki farklı modelle piyasaya çıkıyor.
- Advertisement -

BMW elektrikli bisiklet konusunda Cube ile ortaklı çalışıyor. Yeni elektrikli bisiklet, iki farklı modelle piyasaya çıkacak.

Elektrikli üç tekerlekli bisikletler, eski güzel elektrikli bisikletin sunduğu pratiklik ve kullanışlılığa yepyeni bir soluk getiriyor. Ekstra tekerlek sayesinde sürücü denge konusunda endişelenmiyor. Bu sayede çok daha fazla yük taşınabiliyor. Son yıllarda bir dizi yeni elektrikli üç tekerlekli araç piyasaya sürüldü. BMW ile Cube ortaklığıyla iki farklı model piyasaya çıkıyor.

Cube’un Trike Hybrid adlı aracı, otomotiv devi BMW ile ortaklı bir şekilde geliştiriliyor. Aile ve Kargo olmak üzere iki farklı model ile pazara girmeye hazırlanıyor. Her iki versiyon da aynı platformu paylaşıyor. Cube tarafından patentlenmiş ilginç bir teknolojiyi içeriyor. Bu şekilde, arkadaki kargo bölmesi dik kalırken, bisiklet virajlarda dengede kalıyor. Ayrıca sürücülere iki tekerlekli bir bisiklet sürmenin doğal hissini veriyor.

Fiyatlar 8 bin doların üzerinde

İşin performans tarafında, Trike Hybrid, 750 Wh’lik bir PowerTube ile eşleştirilmiş bir Bosch Cargo Line Gen 4 motoru bulunuyor. Toplamda, sistem 85 Nm’ye kadar tork üretiyor. Bu da 220 kilograma kadar kargo taşıma kapasitesi sağlıyor. Ayrıca gidonda uygun bir şekilde konumlandırılan Kiox 300 ekranı sürücüye yardımcı oluyor. Kiox 300 ilgili tüm bilgilerin iletilmesi için merkezi bir merkez görevi görüyor. Bosch’un LED uzaktan kumandası, sürüş verilerinde gezinmeyi sağlıyor. eBike Flow akıllı telefon uygulamasıyla bağlantı kurma görevini üstleniyor.

Bulunabilirlik açısından Cube, model yelpazesini 2023 içinde kademeli olarak piyasaya sürecek. İlk model olan Trike Family Hybrid, Flaş Beyazı ve Bataklık Grisinden oluşan renklerle çok yakında piyasaya çıkacak. Ayrıca Blue’N’Reflex renk grubuna sahip Family Hybrid ve Trike Cargo, daha sonra 2023’te piyasada yer alacak. Fiyatlandırmaya gelince, marka, model yelpazesine bağlı iki seçenek bulunacak. Aile ve Kargo olmak üzere iki farklı model için 8.147 ile 8.774 dolarlık fiyat etiketiyle piyasada yer alacak. Elbette vergilendirme durumu değişiklik gösterdiği için bu fiyatlar farklılık gösterecek. BMW gibi bir otomotiv devinin elektrikli bisiklet pazarına girmiş olması, bu alandaki fırsatları da gösteriyor. Muhtemelen BMW’nin ardından diğer otomotiv devleri de bu alana ilgi gösterecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir