BMW fuarı teknoloji şovuna dönüştü

0

BMW fuarı

Bu yıl yapılan BMW fuarı, adeta bir teknoloji şovuna dönüştü. BMW fuarı, yapay zekadan veri analitiğine, yarı otonom sürüşten dijital sistemlere kadar pek çok teknolojiye ev sahipliği yapıyor.

BMW fuarı: Digital Day 2018

BMW Group’un Münih’teki genel merkezinde düzenlenen teknoloji fuarı ve gezisi Digital Day, teknolojisindeki en son gelişmeleri ve yenilikleri gösterme fırsatı sunuyor. Bu yılki fuarın odak noktasını kablosuz akıllı araç teknolojileri ve dijital hizmetler oluşturuyor. Örneğin, şirketin gelecekteki modellerinde 5G hücresel kablosuz bağlantının destekleneceği belirtiliyor. Bu, artan veri miktarı için daha hızlı ve daha iyi bir mobil veri bant genişliği anlamına geliyor. Gelecekteki BMW’lerde daha fazla HD navigasyon haritası bulunacak ve benzer donanımlı araçlar arasında doğrudan veri alışverişi sağlanacak.

Ayrıca BMW’nin gelecekteki modellerinde yapay zeka sistemleri görmek çok da şaşırtıcı olmayacak. Şirket, böylelikle araç içi hizmetlerini kolay bir hale getirmeyi planlıyor.

Yapay zeka algoritmaları, yarı otomatik sürüş tekniklerini geliştirmek, gerçek zamanlı yol ve hava durumu bilgisini almak, araç güvenliğini artırmak için kullanılacak.

Fuarın en gözde teknolojisi ise “Operating System 7.0” oldu. BMW’nin en yeni nesil ekran ve kontrol sistemi olan bu teknoloji dijital gösterge olarak çalışıyor. Yeni BMW modelleri tanıtılırken, bu teknolojinin araçlarda entegre bir şekilde bulunması pek de sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>