BMW geri dönüşüm programı başlatacak

0

BMW geri dönüşüm

BMW geri dönüşüm ile pil hücrelerini yeniden kullanacak. Yeni geri dönüşüm programı ile elektrikli araçlar daha çevre dostu hale gelecek.

BMW geri dönüşüm ile pilleri değerlendirecek

Elektrikli araç üretiminde çevre dostu teknoloji kullanımına önem veren BMW, yeni bir geri dönüşüm programı başlatıyor. Program kapsamında BMW’nün yenilenebilir enerji kullanarak ürettiği piller yeniden değerlendirilecek. Pillerdeki kobalt gibi değerli bileşenler geri dönüştürülerek, yeni akülerde kullanılacak. Böylelikle eskiyen piller ikinci yaşam döngülerine akü olarak devam edecek.

İsveçli Northvolt ile yapılan ortaklık kapsamında BMW, İsveç’te bir pil fabrikası da inşa edecek. Bu fabrikanın 2023 yılına kadar 32 GWh kapasitede pil üretmesi hedefleniyor.

Ayrıca BMW daha önce i3 araçlarının bataryalarını, evlerde yenilebilir enerji depolama için kullanılacağını da duyurmuştu. Yeni geri dönüşüm planı ile bu çalışmalar da desteklenebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>