BMW iX3 tanıtım videosu yayınlandı

0

BMW iX3

Tamamen elektrikli olarak piyasaya çıkacak olan BMW iX3 model aracın tanıtım videosu yayınlandı. BMW iX3 için hazırlanan tanıtım videosu resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.

Tamamen elektirkli BMW iX3

Pekin Auto China 2018’de iX3 modeli için önemli gelişmeler yaşanacak. Tamamen elektrikli ilk SUV aracı olan bu otomobil, BMW’nün yenilikçi teknolojilere nasıl uyum sağladığını gösterdiği için oldukça özel yer tutuyor.  iX3 modeli için BMW’nün paylaştığı kısa tanıtım videosunda, şirketin karbon emisyonlarını azaltmada önemli bir yere sahip olan tamamen elektrikli araç teknolojisine geçişi vurgulanıyor. Ayrıca BMW ile özdeşleşen ızgara tasarımından bu modelde vazgeçildiği de görülüyor.

Autoblog tarafından aktarılan bilgiye göre bu aracın 2025 yılında piyasaya çıkması planlanıyor. BMW, bu süre zarfında elektrikli coupe ve lüks bir otonom otomobil üzerindeki çalışmalarına devam edecek. Ayrıca elektrikli araçlar için pil üretimi işine de giren şirket, Avrupa çapında büyük bir şarj ağı geliştirmek için diğer otomobil üreticileri ile ortak çalışıyor.

25 Nisan’da başlayacak olan Auto China ile iX3 hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>