BMW motosiklet 3D baskılı olacak

0

BMW motosiklet

BMW motosiklet üretiminde 3D baskı kullanarak, üretim süreçlerini otomatikleştirmeyi hedefliyor. BMW motosiklet, 3D baskı ile daha kompakt bir yapıya sahip olacak.

Yeni BMW motosiklet daha ucuz olacak

BMW Group, Digital Day 2018 etkinliğinde, otomotiv endüstrisinin geleceğini değiştirecek yenilikçi teknoloji uygulamaları sergiledi. Bunlar arasında 3D baskılı motosiklet tasarımı da yer aldı. 3D baskı, otomobil üretimi için yeni bir teknoloji olmasa da motosiklet üretimi için henüz yeni olduğunu söyleyebiliriz. BMW, 3D baskı teknolojisin motosikletin çerçeve kısmının üretiminde kullanacak. Daha az parça ve daha az bağlantı ile daha hafif, dayanıklı ve yakıt verimliliği yüksek bir motosiklet üretilecek.

BMW, 3D baskı teknolojisinin araştırılmasına ve geliştirilmesine büyük yatırımlar yapıyor. Münih’teki Araştırma ve İnovasyon Merkezi aracılığıyla, yılda 140.000 parça üretimi yapıldı. BMW’ye göre, 3D baskılı motosiklet çerçeveleri veya genel olarak tüm araç parçaları daha hızlı ve daha ucuz bir üretim yolu sunuyor. 3D baskılı motosikletin teknik detayları hakkında henüz net bir bilgi verilmedi. BMW’nin bu konu hakkında resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>