BMW ve Hyundai siber saldırıya uğradı

0

BMW ve Hyundai siber

BMW ve Hyundai siber saldırı yaşadı. İki dev şirket de güvenlik önlemleri sayesinde bu saldırıyı sorunsuz bir şekilde atlattı.

BMW ve Hyundai siber saldırıyı atlattı

Alman medya kuruluşu BW Recherche tarafından paylaşılan bilgilere göre otomotiv sektörünün iki dev ismi BMW ve Hyundai, siber saldırıya uğradı. Saldırının OceanLotus isimli bir hacker grubu tarafından yapıldığı belirtildi.

BMW BT güvenlik uzmanlarının, saldırıdan aylar önce OceanLotus grubu tarafından izlendiği belirtildi. Hackerların BMW çalışanlarının bilgisayarlarına, uzaktan erişim sağlayan Cobalt Strike isimli bir araç kurduğu açıklandı.

Ancak BMW şirketinin ve kullanıcılarının hiçbir bilgisinin karşı tarafa sızdırılmadığı duyuruldu. Hackerların benzer şekilde Hyundai için de bir siber saldırıda bulunduğu belirtildi.

Otomotiv şirketlerini hedef alan bu iki saldırının da başarısız olması, şirketleri önemli bir maddi ve manevi zarardan kurtardı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>