BMW yapay zeka ile trafiği kolaylaştıracak

0

BMW yapay zeka

BMW yapay zeka çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Otomotiv devi şirket, yapay zeka tarafından yönetilen bisiklet yollarının trafiğini kolaylaştırmayı hedefliyor.

BMW yapay zeka destekli yol planlıyor

Bazı şehirlerde, en yaygın elektrikli araçlar bisikletler ve motosikletler gibi iki tekerlekli olabiliyor. Ancak birçok şehrin altyapısı bisikletler için otomobiller için tasarlanmış durumda. BMW ve Tongji Üniversitesi, e-bisikletli binicilere kendi yollarını oluşturan bir Vision E3 Way kavramı geliştirdi. Yolların daha güvenli olmasını amaçlayan bu sistem trafik sıkışıklığını da engelleyecek.

Otomatik hız sınırı (konsept, yaklaşık 15.5MPH) ve yapay zeka tarafından yönetilen trafik yönetimi, bisiklet kazalarını da önleyeceği düşünülüyor. Vision E3 Way gibi bir sistem, Çin gibi ülkelerde çok yararlı olabilir. Bu alanlarda sadece daha fazla insanın bisiklet kullanmasını değil, yoğun nüfusun trafik akışındaki engeli ortadan kaldırması hedefleniyor.

Bu yolların maliyeti fazla olmasa da kentsel planlamayı önemli ölçüde değiştirmek gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>