BOE Apple için ekran üretecek

0

BOE Apple

Üretim için aldığı onayla birlikte BOE Apple üreticisi oluyor. BOE, kalite testlerini başarılı bir şekilde geçti ve ekran üretmek için onay aldı.

BOE Apple ile anlaştı

BOE ile Apple arasında tedarik anlaşması için uzun süredir görüşmeler yapılıyordu. Yapılan detaylı kalite testlerinin ardından BOE ile Apple anlaşmaya vardı.

Şu anda iPhone 12 ekranları için Samsung ve LG ile işbirliği yapılıyor. Ancak Apple, bu durumun önüne geçmek için BOE ile görüşmeler sürdürüyordu. Apple görüşmeler kapsamında BOE’yi kalite testlerine almıştı. Yapılan testlerde BOE, Apple’ın testlerini geçmeyi başardı ve Apple’ın ekran tedarikçisi olmayı başardı.

Araştırma şirketi RUNTO tarafından yayınlanan raporda, Aralık ayı sonu itibariyle BOE, Apple’ın onayını geçmeyi başardı. Böylelikle iPhone 12 ekranları için OLED ekran üretimini BOE yapacak.

Ancak iPhone 12 Pro için ekran üretiminde halen Samsung’un OLED ekranlarının kullanılması bekleniyor. BOE’nin ise iPhone 12 Mini üretiminde görev alması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>