Boeing 737 MAX isim değiştiriyor

Boeing 737 MAX
Boeing 737 MAX

Boeing’in kötü şöhretli uçağı için isim değişikliğine gidiliyor. Boeing 737 MAX uçaklardaki kötü imajı silmek için isim değiştiriliyor.

Boeing 737 MAX için isim değişikliği

Boenig’in 737 MAX uçaklarındaki yazılım hatası, aylarca dünyanın gündeminden düşmemişti. Bu modeldeki yazılım hatası nedeniyle yüzlerce insan hayatını kaybetmişti.

Beş aylık arayla gerçekleşen kazalarda toplamda 346 insan hayatını kaybetmiş ve Mart 2019 itibariyle bu uçakların uçuşları durdurulmuştu. Boeing özellikle de yazılım konusunda bu uçaklarında birçok yenilik yapmıştı. Şirket şimdi ise 737 MAX’ın kötü imajını ortadan kaldırmaya yönelik önemli bir adım atıyor.

Sadece şirket içinde kullanılan 737-8 ismi artık şirket dışında ve müşteri siparişlerinde de kullanılmaya başlandı. Hatta Polonya merkezli Enter Air SA tarafından alınan dört adet uçak, 737-8 ismiyle paylaşıldı. İçinde bulunulan süreçten dolayı yeni uçaklar sipariş edeceklerini de söyleyen Enter Air yöneticisi, bu uçakların gelecekte dünyadaki en iyi uçaklar olacağını söyledi. Ayrıca 737-8 model uçakların kendileri için uzun yıllar hizmet edeceğine inandığını da söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz