Boeing dördüncü çeyreği 23,3 milyar dolar gelirle kapattı

0

Boeing tarafından paylaşılan son raporlarda, markanın 4. çeyrekteki mali tablosu paylaşıldı. Raporda paylaşılan bilgilere göre markan 4. çeyrek geliri 23,3 milyar dolar olarak belirlendi. Raporda dikkat çeken diğer detaylar ise GKGMİ hisse başına 2,59 dolarlık kazanç ve (GKGMİ dışı) hisse başına 2,47 dolarlık esas kazanç oldu. Bu rakamlar ile büyümesini sürdürdüğünü dördüncü çeyrek itibariyle de gösteren Boeing, 2016 yılı geneli başarılı bir şekilde noktalandı.7

Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Yönetici Genel Başkan CEO Dennis Muilenburg, 2016 yılının çok güçlü bir şekilde geride bırakıldığını söylerken, Boeing’in mevcut pozisyonunun büyüme ve başarı için müsait olduğunu ve geleceğe de güvenli bir şekilde bakabildiğini belirtti.

Boeing 5 Yıldan Beri Lider!

Boeing, son 5 yıllık süreç içerisinde ticari uçak teslimatlarında lider olmayı başarırken, savunma, uzay ve hizmet alanlarında en önemli iş ortaklarından birisi olduğunu da gösterdi. Çeyrek içerisinde 32 milyar dolarlık bir net sipariş alan firma, tüm bu çalışmalar ile birlikte toplam rezervler için 473 milyar dolar olarak açıklandı.

Markanın 2016 dördüncü çeyrek sonuçlarından önemli detaylar,

  • Faaliyet nakit akışı 2,8 milyar dolar
  • GKGMİ hisse başına kazanç 2,59 dolar
  • Hisse başına esas faaliyet kazancı (GKGMİ dışı) 2,47 dolar

Boeing 2017 Yılına Nasıl Bakıyor?

Paylaşılan raporda, markanın 2017 yılına yönelik beklentileri de paylaşıldı. Açıklamalara göre Boeing’in 2017 yılında faaliyet nakit akışı için 10,75 milyar dolarlık bir artış bekliyor. 2017 yılı için GKGMİ hisse başına esas kazanç beklentisi ise 10,25 ila 10,45 dolar arasında.

4. çeyrek raporu ve 2016 yıl genelindeki detay mali tablo ise şöyle;

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>