Boeing işten çıkarma sürecinde ikinci dalgaya giriyor

0

Boeing işten çıkarma

Havacılık sektöründe dünya devi olan Boeing işten çıkarma sürecinde ikinci dalgaya giriyor. Pandeminin Boeing için etkileri tüm hızıyla sürüyor.

Boeing işten çıkarma yapacak

Pandemi nedeniyle 2020’nin ilk çeyreğinde hayat neredeyse durma noktasına gelmişti. Birçok üretim ve hizmet alanında aksamaların yaşanmasıyla, birçok şirket işten çıkarma sürecine girmişti.

Ancak pandeminin etkilerinin devam etmesi nedeniyle, şirketler için ikinci olumsuz dalgayı yaşamaya başladık diyebiliriz. Toplamda 160 bin personelinin 16 binini yanı yüzde 10’luk kısmını Nisan ayında işten çıkaracağını duyuran Boeing, bu sürecin yıl sonunda kadar tamamlanacağını açıklamıştı.

Şirketin CEO’su Dave Calhoun, alınan karar kapsamında gönüllü işten çıkma paketini devreye alacağını belirtti. Ağustos ayının sonlarında açıklanacak bu pakette, çalışanların maaş ve sosyal haklarının korunması bekleniyor. Calhoun’a göre önümüzdeki 3 yıllık süreçte, çok daha zorunlu bir dönemden geçeceğiz. İşten çıkarma ile ilgili detayların ise 24 Ağustos tarihinde detaylı bir şekilde açıklanacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>