Techinside Google News
Techinside Google News

Boğaziçi Ventures’tan yeni yapay zeka yatırımı: Artiwise

Boğaziçi Ventures, kurumlarda yapay zeka ile sürdürülebilir müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen Artiwise ile yeni bir yatırıma imza attı. 
- Advertisement -

Boğaziçi Ventures, kurumlarda yapay zeka ile sürdürülebilir müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen Artiwise ile yeni bir yatırıma imza attı. 

2022 yılını dikkat çeken yatırımları ile başarılı bir şekilde tamamlayan Boğaziçi Ventures,   2023’ün dördüncü yatırımını da tamamladı. Hem maddi hem de tecrübe aktarımına dayalı faaliyetleri ile Türkiye girişim ekosistemini destekleyi misyon edinmiş olan Şirket, BV Growth fonu ile erken büyüme aşamasında, yetenekli ekiplere sahip ve uluslararası pazarlarda yüksek sayıda kullanıcıya ölçeklenme potansiyeline sahip teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Yatırımlarında oyun, Web 3.0, fintek, perakende teknolojileri, sağlık ve eğitim teknolojileri gibi dikeylerde, yenilikçi teknolojilerle geliştirilen ürün ve hizmetleri önceliklendiren Boğaziçi Ventures’ın yeni yatırımı, yapay zeka ile müşteri memnuniyeti odaklı çözümler üreten Artiwise oldu.

Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek
Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek

Son dönemin en çok ilgi çeken teknolojilerinden biri haline gelen yapay zeka teknolojisi ve Artiwise yatırımı ile ilgili olarak Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek şu açıklamaları yaptı: “Yapay zeka bizim her zaman odağımızdaki teknolojilerden biri idi. Her ne kadar son dönemde Chat GPT’nin yarattığı farkındalık ile bu teknolojiye ilgi artmış olsa da, bizim portföyümüzde yıllardır yapay zeka teknolojileri üzerine çalışmalar yapmakta olan 5 adet şirketimiz bulunuyor. Şimdi ise Artiwise ile yapay zekayı müşteri memnuniyetinde kullanan bir ürünü portföyümüze katıyoruz. Türkiye’de özellikle metrikleri ve ürünü ile en iyi “Voice of the Customer (Müşterinin Sesi)” şirketi olan Artiwise ile büyüme ve uluslararası rekabette güçlenme hedefi ile çıktığı yolculukta beraber olacağımızdan dolayı çok mutluyuz.” 

“Müşterilerini en iyi anlayan firmalar, müşterilerini en iyi dinleyen firmalardır” mottosunu benimseyen Artiwise, müşteri memnuniyetini yapay zeka, doğal dil işleme, duygu analizi ve kök analizi teknolojileriyle sağlamaktadır. Artiwise Platformu sayesinde çağrı merkezi aramaları, çevrimiçi yorumlar, anket sonuçları, chatbot sohbetleri, marka haberleri ve sosyal medya gibi iletişim kanallarından gelen veriler tek bir platformda toplanarak yapay zeka ile analiz edilebilmektedir. Yapay Zeka ile analiz edilen bu verilerden müşteri içgörüleri ve müşteri memnuniyet skorları çıkarılmakta, problemlerin kök nedenleri adreslenerek proaktif aksiyon alınması sağlanmaktadır.

Artiwise Kurucu Ortağı ve CEO Tanel Temel,
Artiwise Kurucu Ortağı ve CEO Tanel Temel

Artiwise Kurucu Ortağı ve CEO Tanel Temel, görüşlerini şu şekilde belirtti: ‘‘CTO’muz Fatih Samet Çetin ile 2 kurucu ortak olarak Artiwise’ı kurduğumuzda müşteriye yatırım yaparak büyümeyi kendimize strateji olarak benimsemiştik. Boğaziçi  Ventures bu stratejimizi büyümemizin önünü sağladıkları güven ve yatırım ile açarak destekledi. Artiwise sadece sağladığı çözümde değil kendi müşterileri için de memnuniyete çok önem veren bir firmadır. Uzun yıllardır Artiwise kullanan değerli müşterilerimizin yanında, olgunlaşmış yapay zeka süreçleri, ürün, sektör odağı, güçlü yönetim ekibi ve uzman kadrolarımız bu yatırımı almamızda etkili olmuştur. 2 kişi ile başladığımız bu yolculukta şimdi Artiwise’a inanan yüzlerce hayal ortağı var. Sürdürülebilir müşteri memnuniyeti misyonumuzla hedefimiz net; ülkemizin bu değerini yurt dışına hızla taşıyacağız.’’

2023 yılının ilk yarısında 4 adet yeni yatırımını tamamlayan Boğaziçi Ventures, grup şirketi olan BV Portföy ile bu yıl 2 yeni fon daha kurdu. Yapay zeka teknolojisini farklı fonlarında da kullanmaya devam eden Boğaziçi Ventures yıl boyunca yeni fonlar kurmaya ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edecek. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir