Boring Company LA stadyumu için Loop sistemi kuracak

0

Elon Musk’ın tünel açma şirketi Boring Company, sıradan bir tünel açma şirketi değil. Musk’ın futuristik hayallerini gerçeğe dönüştürmek için kurduğu Boring Company için, SpaceX’in uzayda değil, yer altında çalışan versiyonu tanımı yapılıyor.

Boring Company

Tüneller vasıtasıyla çok hızlı ve yüksek teknolojili ulaşım servisleri kurmayı amaçlayan Boring Company şimdi Los Angeles’ın popüler Dodger Stadyumu altına, araçların ve yolcuların yüksek hızlı ve elektrikli kapsüllerle taşınmasını sağlayacak bir tünel sistemi kurmaya hazırlanıyor.

 Dugout Loop adı verilen bu yer altı kapsülleri, aldığı yolcuları ve hatta otomobilleri, trafik sıkışıklığına takılmadan, uzak mesafelere yüksek hızla taşımayı amaçlıyor. Los Angeles’ta, maç günlerinde stadyuma giden ve gelen yolların aşırı kalabalık olması nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşanıyor ve Musk’ın çözümü ile bu problemin çözülmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>