Boring Company tünelleri için yeni bilgiler paylaşıldı

0

Boring Company tünelleri

Boring Company tünelleri ile şehir içi ulaşımda önemli bir rahatlama yaşanması bekleniyor. Bu tünellerdeki çalışmalarla ilgili yeni bilgiler paylaşıldı.

Boring Company tünelleri hangi araçlar için açık olacak?

Elon Musk, Tesla ile elektrikli araç dönüşümüne liderlik ederken şehir içi ulaşım için de önemli çalışmalara imza atıyor. Musk’ın sahibi olduğu Boring Company, bu çalışmalara liderlik ediyor.

Loop isimli yeraltı ulaşım ağı projesiyle bilinen Boring Company’nin çalışmaları tüm dünyada büyük ses getiriyor. Yeraltındaki tünellerle ulaşımı rahatlatmayı planlayan Loop projesinin ilk ayakalrından biri Las Vegas’taki tünel kazısı. Bu tünelde sona yaklaşılırken, projeyle ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Projenin sıkça sorulan sorular sayfasında yapılan güncellemeyle, projenin yeni detayları ortaya çıktı. Bu kısımda Loop’un yolcuları duraklar arasında saatte 240 km hızla otonom elektirkli araçlarla seyahat edeceği bir proje olduğu belirtildi. Loop sisteminde otonom olarak hareket edecek araçların Tesla Model S, X ve 3 olduğu belirtildi. Böylelikle Boring Company Lopp projesiyle, aslında Tesla araçların da kullanımını artırmayı, bu araçlara ulaşımda daha fazla özgürlük ve imkan tanımayı hedefliyor diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>