Borsalardan Bitcoin çıkışı artıyor

0

borsalardan Bitcoin çıkışı

Bitcoin’in 30 bin dolar seviyelerini zorlamasıyla borsalardan Bitcoin çıkışı da artıyor. Özellikle Coinbase’den büyük miktarda çıkış oldu.

Borsalardan Bitcoin çekilerek çıkış yapılıyor

2020 Aralık’ta yeni bir ralliye başlayan Bitcoin, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. 2021 yılının ilk günlerinde 29 bin 674 dolar seviyelerini gören Bitcoin, rekor kırmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kısa süre önce 20 bin, 25 bin ve 28 bin bandındaki dayanımı kıran Bitcoin’in 30 bin dolar bandını kırmasını ise biraz daha zor görülüyor. Bu da yatırımcıların Bitcoin rekor fiyattayken kazançlarını garantiye almaya çalışmalarına neden oluyor.

Coinbase’den 1 Ocak’ta 12 bin 63 Bitcoin’in çıktığı ve bu paranın soğuk cüzdanlara aktarıldığı belirtiliyor. Çıkan bu Bitcoin’nin büyük kısmının ise bireysel yatırımcılara ait olduğu tahmin ediliyor. CryptoQuant CEO’su Ki Joung Yu ise 30 bin doları kırmanın zor olacağını ancak kurumların bunu umursamadığını ve daha çok Bitcoin almaya devam ettiklerini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>