Bosch IoT kampüsü açtı

0

Bosch IoT

Bosch IoT çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Berlin’de açılan Bosch IoT kampüsü ile dijital dönüşüme yönelik yeni projeler geliştirilecek, iş birlikleri kurulacak.

Bosch IoT çalışmaları

Bosch, nesnelerin internetine yönelik girişimlerini destekleyecek bir adımla Berlin’de yeni bir merkez açtı. Şirket Berlin’deki merkezini, yazılım ve donanım sağlayıcıları, teknoloji ortakları ve yeni girişimlerle ilgili çözümler üzerinde çalışmak için kullanacak. Bosch, yeni IoT kampüsünde bu alanda çalışan birçok şirketle ortak çalışmalar yürütmeyi amaçlıyor.

Bosch CEO’su Dr. Volkmar Denner “Yeni tesislerimizde, kendi IoT uzmanlarımızla Berlin’in dijital sahnelerindeki köprüleri inşa ediyoruz. IoT kampüsünün açılışı, Berlin’in dijital bir başkent olması için bir diğer önemli yapı taşıdır. Açık hava ekosistemleri, açık iş birliği ve ortaklık ile nesnelerin interneti özgürlüğüne inanıyoruz. Bu fikir, kampüs kavramına da yansıyor” dedi.

Yeni kampüste 250’den fazla Bosch iştirakçisi çalışıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, çalışan sayısının yaklaşık 400’e çıkması bekleniyor. Bosch yeni kampüsü ile IoT alanında örnek bir girişime imza attı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>