Bosch motosiklet kazaları için önlem alıyor

0

Bosch motosiklet

Motosiklet kazalarının ölümle sonuçlanma oranı, otomobil kazalarına kıyasla çok yüksek. Bosch motosiklet sürücülerini koruyacak yeni teknolojisini duyurdu.

Bosch motosiklet sürücülerine yardımcı olacak

Motosiklet kazalarındaki ölüm oranları, otomobil kazalarındakinden 20 kat daha yüksek. Teknoloji devi şirketler, bu nedenle motosiklet sürücülerini korumak için çeşitli önlemler alıyor.

Almanya merkezli teknoloji devi Bosch, motosiklet kullanıcılarını koruyacak yeni bir teknoloji geliştirdi. Help Connect isimli sistem, birçok acil durum çağrı sistemini aslında dijital olarak birbirine bağlıyor. Dijital koruyucu melek olarak nitelendirilen sistemde, motosikletli bir kaza yaptığında sensörler aracılığıyla algılama yapılacak. Konum bilgisine de sahip olan sistem, motosikletli için sağlık personellerini direkt olarak bilgilendirecek.

Bosch, geliştirilen bu sistemin sağlık personellerinin kaza yerine ulaşmasında geçen süreyi yüzde 50 oranında azaltacağını belirtiyor. Motosiklet denge kontrollerinden de yararlanan sistem, sürücülerin verilerle güvenli ve sağlıklı bir yolculuk yapmasını hedefliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>