Bosch otonom sürüş yatırımlarını artırıyor

0

Bosch otonom sürüş

Bosch 1 milyar dolarlık bir araştırma ve geliştirme merkezinin açılışını onaylayarak, Çin’in elektrikli, otomatik ulaşıma yönelik artan iştahından yararlanma niyetini bir kez daha gösterdi.

Tesis, ülkenin doğusundaki Jiangsu eyaletinin güneyindeki Suzhou şehrinde bulunacak ve Bosch’un EV parçaları ve yerel otomobil üreticileri için sürücüsüz teknoloji geliştirmeye, test etmeye ve üretmeye odaklanmasını sağlayacak.

Bosch’un Çin’de büyüyen elektrikli, akıllı araçlar pazarındaki etkisini artırma arzusu bir süredir açıkça ortadaydı ve geçen yıl Mayıs ayında daha kapsamlı bir araç sunmak amacıyla otonom teknoloji şirketi WeRide’a stratejik bir yatırım yaptığında ortaya çıktı.

Bosch CEO’su Stefan Hartung: “Bosch, Çin’deki sürekli geliştirme yoluyla küresel rekabet gücünü daha da artıracak ve mobilitenin geleceğine giden yolu yönlendirmek için sağlam bir temel oluşturacak” dedi.

Bosch Çin Başkanı Yudong Chen: “Çin’deki varlığımızı daha da genişleterek, hızla değişen ve sofistike yerel pazar talebine daha iyi yanıt verebileceğiz. Bosch, yerel pazardaki köklerimizi derinleştirmek ve Çin’in gelecekteki elektrikli ve akıllı mobiliteye doğru ilerlemesini desteklemek için ‘yerel için yerel’ geliştirme stratejisine bağlılığını sürdürüyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>