Bosch sanal güneşlik geliştirdi

0

Bosch sanal güneşlik

Bosch sanal güneşlik tasarımıyla sürüş konforunu artırmayı hedefliyor. Yapay zeka destekli sanal güneşlik, gelen güneş ışınlarının takibini yapabiliyor.

Bosch sanal güneşlik projesi

Teknoloji şirketleri, otonom araç geliştirme çalışmalarına ağırlık verirken, bir yandan da sürüş konforunu artırmaya yönelik yeni projeler ortaya çıkıyor. CES 2020’ye yenilikçi projeleriyle damga vuran Bosch, bu alanda önemli bir projeye daha imza attı.

Sanal güneşlik geliştiren Bosch, bu güneşlikle sürüş esnasında sürücüleri anlık olarak takip ediyor. yapay zeka destekli güneşlik, sürücünün gözüne gelen güneş ışınlarının rahatsız edip etmediğini inceliyor. Eğer sürücüyü rahatsız edecek miktarda güneş ışığı geliyorsa, ilgili bölgede karartma yapılarak sürüş konforu artırılıyor.

Anlık olarak çalışan sistemin, şu anda tasarım aşamasında olduğu belirtiliyor. Yani Bosch’un bu sisteminin gelecekte otomobillerde yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>