Botlarla sohbet bankacılığı dönemi başlıyor

0

Bankacılık hizmetlerinin pratik hale gelmesi, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanırken, bu durum maliyetlerin azalmasını ve işlemlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Özellikle internet bankacılığı dönemi ile başlayan teknoloji döneminde yeni bir dönem daha bizleri bekliyor.

Paylaşılan son raporlarda, artık sohbet bankacılığı üstelik Facebook gibi kullanıcıların büyük bir bölümünün hesabı olduğu alanlarda gelişecek. Facebook tarafından desteklenen sohbet botları ile birlikte bankaların bu alanda daha gelişmiş sistemler kurmasına izin verilirken, sohbet bankacılığı olarak Türkiye’de tanımlanan yenilikler sayesinde kişiler sohbet botlarından yararlanarak, bankacılık konusunda ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Bankacılık Botlarıyla Neler Yapılabilecek?

Bankalar tarafından geliştirilen botlar, kişilerin basit bankacılık işlemlerinde büyük bir kolaylık getirecek. Kişilerin son yaptığı harcamalar, bakiye durumu ya da bekleyen ödemeler için kolayca durum sorgulaması yapılabilecek. Yeni gelişmeye başlayan bankacılık botlarında Yapı Kredi gibi pek çok banka şimdiden önemli bir atılım gerçekleştirilirken, önümüzdeki günlerde daha fazla bankanın bu alana önem vermesi bekleniyor.

Yapı Kredi Bankacılık Botu Nasıl Kullanılıyor?

Kişiler Yapı Kredi Facebook hesabına giriş yaparak, bottan yararlanabiliyor. Bot, tüm aşamalarda nelerin yapılabileceği ile ilgili seçenekler sunduğundan dolayı kişiler seçimler yaparak kolayca ihtiyacını karşılayabiliyor.

Türkiye’de de kullanılmaya başlanan bankacı Messenger botlarının ilk örneklerinden biri Yapı Kredi tarafından geliştirilen BankacıBot. BankacıBot ile mesajlaşarak birçok konuda bilgi alabilir, krediye başvurabilir, fatura ödeme gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>