Botnet Lemon Duck tehlike saçıyor

0

botnet Lemon Duck

Tespit edilmesi bir hayli güç olan botnet Lemon Duck tehlike saçıyor. 2018’den beri yayılan bu botnet, son günlerde daha sık karşımıza çıkmaya başladı.

Botnet Lemon Duck hızlanarak artıyor

Son yıllarda Lemon Duck isimli bir botnet, kullanıcılar için sorunlar yaratıyor. Tespit edilmesi bir hayli güç olan bu Monero madencilik botneti, son günlerde hızla artmaya başladı.

Ağustos ayının sonlarından bu yana süren artışla botnet, büyük bir sıçrayış yaşamış durumda.  Aslında 2018 yılından beri yayılmaya devam eden botnet için araştırma, Cisco’ya bağlı Talos Intelligence Group tarafından yapıldı.

Bu tip kötü amaçlı madencilik yazılımları kullanıcıların CPU veya GPU’larını devamlı olarak çalıştırıyor ve kaynakları filtreleyerek kalıcı fiziksel hasarlara neden olabiliyor. Güç tüketimi ve aşırı ısınma, bu fiziksel hasarların ana kaynağını oluşturuyor.

Rapora göre bu botnet, özellikle de sahte e-postalar ile yayılıyor. Son dönemde kullanıcıların hassasiyet gösterdiği Covid-19 konusunda gönderilen sahte e-postalar, bu botnetin yayılmasında ana yöntem olarak kullanılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>