BRE DataBook kütüphanesini başlattı

0

BRE DataBook

BRE Databook ile bina bilgi modellemesinde (BIM) yeni bir çözüm sunmayı hedefliyor. İnşaat 4.0 atılımında BRE Databook ile verimlilik, hız ve maliyet tasarrufu sağlayacak.

BRE Databook nedir?

Bina Araştırma Kuruluşu (BRE), bu yılki Dijital İnşaat Haftası’nda yenilikçi yeni BIM kütüphanesi DataBook’u duyurdu. BRE Müdürü Paul Oakley, etkinlikte yer alan Dijital Yapılı Ortam Tiyatrosundaki yeni DataBook BIM Kütüphanesi hakkında konuştu.

DataBook’un, farklı BIM partileri arasındaki iletişim sürecinde iyileştirme yapması ve verimliliği gözle görünür şekilde artırması ve maliyetleri düşürerek bir evrensel format sağlaması bekleniyor. u, herkesin farklı standartlar kullanan mevcut BIM sağlayıcılarıyla olan sorunlarını çözmeye yardımcı olacak ve eksiksiz bir ürün yelpazesi sunacak.

Paul yaklaşık 30 yıllık tecrübesiyle RIBA akredite bir mimar ve DataBook’un geliştirilmesinde önemli bir geliştirici olmuştur. AutoCAD ve BIM deneyim birikimi ile, BIM’in endüstrisinin önde gelen yetkililerinden biridir.

BIM nedir?

BIM, inşaat sektöründe dijitalleştirmeye yönelik olan, Yapı Bilgi Modellemesi (Building Information Modelling) anlamına gelen İnşaat 4.0 çalışmasıdır. İnşaat endüstrisinde önemli üretkenlik artışını olanak sağlayan ve yapıların planlama, inşa etme ve işletmesi için dijital olarak destekleyen, 1970’lerde ortaya çıkmış bir süreçtir

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>