Brezilya akıllı telefonda en çok zaman geçiren ülke oldu

0

Brezilya akıllı telefon

App Annie Intelligence raporuna göre Brezilya akıllı telefonda en çok zaman geçiren ülke oldu. Türkiye de listede üst sıralarda yer alıyor.

Brezilya akıllı telefonda kullanımında lider

Veri şirketi App Annie Intelligence tarafından yayınlanan bir rapora göre, mobil uygulamalara harcanan günlük süre küresel olarak 2019 ile 2021 arasında yüzde 45 arttı.

Brezilyalılar 2021’in ikinci çeyreğinde günlük olarak akıllı telefonlarını ortalama 5,4 saat kullandılar. Karşılaştırıldığında, Brezilya’da günlük akıllı telefon kullanımı 2019’da ortalama 3,8 saate, 2020’de ise günde 4,8 saate ulaştı. Geçen yıla kadar Brezilya, günde ortalama 5,3 saat akıllı telefon kullanımıyla ikinci sırada yer alan Endonezya’nın ardından dünyanın en yoğun akıllı telefon kullanımına sahip ikinci ülkesiydi.

Hindistan, günlük ortalama 4,9 saat akıllı telefon kullanım süresi ile araştırmada üçüncü sırada yer alırken, onu Güney Kore (4,8 saat), Meksika (4,7 saat), Türkiye (4,5 saat), Japonya (4,4 saat) izledi.

Yine App Annie tarafından hazırlanan küresel trendler hakkında ayrı bir rapor, mobil uygulama ortamındaki büyümeyi gösterdi. Sosyal ağ uygulamaları arasındaki etkileşim söz konusu olduğunda, çalışma, WhatsApp’ın Brezilyalıların en çok kullandığı uygulama olduğunu, 2020’de ayda ortalama 30,3 saat kullanıldığını ortaya koydu.

App Annie trendleri raporuna göre, Brezilya 2020’de finans uygulamaları indirmelerinde yıldan yıla yüzde 75 büyüme kaydetti. Bu tür uygulamalarda geçirilen ortalama saat sayısı da geçen yıl yüzde 45 arttı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>