Brezilya halka açık Wi-Fi ağını genişletiyor

0

halka açık Wi-Fi ağı

Brezilya halka açık Wi-Fi ağını genişletmek için yeni bir adım attı. Bunun için Brezilya kendisine yeni noktalar belirledi.

Brezilya halka açık Wi-Fi ağını daha fazla kişiye sunacak

Brezilya’daki yeni anlaşma, İnternet bağlantısı olmayan yerlerde kamu hizmeti sunumunu iyileştirmek için halka açık Wi-Fi etkin noktaları ağının genişletilmesini sağlayacak.

Banco do Brasil Vakfı ile Brezilya Mikro ve Küçük İşletme Destek Servisi (SEBRAE) arasında İletişim Bakanlığı ile imzalanan teknik işbirliği anlaşmaları kapsamında, ülke çapında yaklaşık 1.000 lokasyon, 2022 yılına kadar uygulanacak yaklaşık 500 yeni Wi-Fi erişim noktasından yararlanacak.

Uydu tabanlı internete sahip mevcut ücretsiz Wi-Fi ağı, çoğunlukla Brezilya’nın Kuzey ve Kuzeydoğusunda bulunan 3.000 Brezilya belediyesinde 14.000’den fazla erişim noktasından oluşuyor. Yaklaşık 11.000 okul, sıcak noktaların yanı sıra 1.000 sağlık tesisi ve 475 yerli topluluk noktası bundan faydalanıyor. İletişim Bakanı Fabio Faria, 8,5 milyon vatandaşın bağlantı sorununa yönelik mevcut girişimlerden yararlandığını ancak halen yapacak çok şeyleri olduğunu söylüyor.

İnternet bağlantısının yanı sıra, yeni anlaşma, dijital sanat sergilerine erişim de dahil olmak üzere eğitim ve kültürle ilgili çevrimiçi içeriğin sağlanmasını da içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>