Techinside Google News
Techinside Google News

Brezilya hükümeti ve Qlik anlaşmaya vardı

Fiyat indirimi konusunda Brezilya hükümeti ve Qlik anlaşmaya vardı. Veri görselleştirme şirketi Qlik, bu konuda önemli adım atıyor.
- Advertisement -

Fiyat indirimi konusunda Brezilya hükümeti ve Qlik anlaşmaya vardı. Veri görselleştirme şirketi Qlik, bu konuda önemli adım atıyor.

Brezilya hükümeti ve Qlik arasında yeni anlaşma

Brezilya hükümeti ve veri görselleştirme şirketi Qlik, teklif verme süreçlerinde ürünler için daha büyük indirimler sağlayan yeni bir anlaşma üzerinde anlaştı.

Yeni şartlara göre Qlik ürünleri için fiyat indirimleri, sözleşme yapılan ürüne bağlı olarak yüzde 19 ile yüzde 29 arasında değişebilmektedir. Şirketin Brezilya hükümetine tedarik ettiği ürünler arasında Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 analiz panosunda kullanılan Qlik Sense yer alıyor.

Qlik ile yapılan mevcut anlaşmada, Federal Veri İşleme Hizmeti (Serpro) gibi Ulusal Hazine’ye güvenen 18 federal kamu şirketi, daha düşük fiyatlardan yararlanacak şekilde ayarlanmıştır. Önceki anlaşmadan kaynaklanan katalog 22 maddelik bir listeden oluşuyordu; mevcut anlaşma 169 ürün içeriyor.

Ekonomi Bakanlığı’na göre, tedarikçiyle yapılan gözden geçirilmiş anlaşmanın yıllık 2,1 milyon dolar tasarruf sağlaması bekleniyor. Yeni anlaşma, Qlik’in kamu sektörü BT harcamalarını rasyonelleştirmeyi amaçlayan girişimlerin bir parçası olarak Brezilya hükümetine tedarik edilen ürünlerin fiyatlarını düşürmek zorunda kaldığı Haziran 2020’de bir önceki fiyat indirimini takip ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir