Brezilya IPv6 kullanımını artırıyor

0

Brezilya IPv6

Brezilya IPv6 geçişini hızlandırarak yeni adresleme protokolüyle dijital dönüşüme ayak uyduruyor. Brezilya IPV6 ile adresleme sorununu giderecek.

Brezilya IPv6 kullanımında dünyada 9. sırada

Günümüzde internet protokollerinin dördüncü sürümü olan IPv4 yoğun bir şekilde kullanılıyor. 32 bitlik adresleme sağlayan bu protokol, IoT cihazlarının sayısındaki artış ile yetersiz kalmaya başladı. 2020 yılında tahmini 50 milyar cihazın internete bağlanacak olması, yeni bir planlama ile 128 bitlik adresleme sağlayan IPv6’a geçiş zorunlu kılıyor. Bu konuda Brezilya, çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürüyor.

Google tarafından yayınlanan verilere göre, Brezilya’da İnternet kullanıcılarının yüzde 23.6’sı artık yeni adresleme protokolü aracılığıyla internete erişiyor.

Brezilya yeni telekomünikasyon ve ağ yapısı planlaması ile IPv6’ya geçişte dünyada 9. sırada bulunuyor. IPv4 adreslerinin tükenmek üzere olması, Brezilya’nın çalışmalarını hızlandırarak bu konuda başarılı olmasını sağladığını söyleyebilir.

Dijitalleşme sürecinde önemli çalışmalara imza atan Brezilya, geçtiğimiz günlerde 2019 yılında dijital ehliyet kullanımına geçeceğini duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>