Brezilya siber güvenlik stratejisini başlattı

0

Brezilya siber güvenlik

Brezilya siber güvenlik konusundaki stratejik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yeni kararnameyle, Brezilya somut adımlar atmaya hazırlanıyor.

Brezilya siber güvenlik için yeni strateji oluşturuyor

Brezilya hükümeti, ülkenin dijital güvenilirliğini ve siber tehditlere karşı dayanıklılığını arttırmak gibi temel hedeflerle ulusal bir siber güvenlik stratejisi oluşturdu.

7 ay süren ve 40’ın üzerinde kamu sektörü organı, uzman ve akademisyeni kapsayan bir istişare döneminden sonra 7 Şubat’ta kararname yayınlandı. Yayınlanan kararnameye göre, strateji “siber güvenlik konusundaki ulusal düzenleyici çerçevede önemli bir boşluğu” dolduruyor.

Strateji yürürlüğe girdiğinde mevcut odak noktası ise ulusal bir siber güvenlik politikasının oluşturulması olacak.

Uzmanlar, siber stratejinin oluşturulmasının yanı sıra devlet dairelerinde tam olarak paylaşılacak tek bir vatandaş veri tabanı oluşturulması gibi diğer girişimlerin, hükümetin güvenlik ve dijital gündemine öncülük edeceğini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>