Brezilya’da bilgisayar satışları yükseliyor

0

Brezilya bilgisayar satışları

Elektronik ürünlere ilgi Brezilya’da gün geçtikçe artıyor. IDC verilerine göre, Brezilya’da bilgisayar satışlarındaki yükseliş dikkat çekiyor.

Brezilya’da bilgisayar satışları 2021’de tahminleri geçti

Analist firması IDC’ye göre, Brezilya’daki kişisel bilgisayar pazarı, pandeminin sektöre sunduğu zorluklara rağmen 2021’de satışlarda önemli bir artışla yükselişini sürdürdü.

Araştırmaya göre bilgisayar kategorisi 2021’in ilk üç ayında büyüdü ve trend yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde de devam etti. İkinci çeyrekte yaklaşık 2 milyon bilgisayar satıldı ve üçüncü çeyrekte 2.3 milyon sevkiyat yapıldı. IDC, rakamların, sektör için şimdiden iyi bir yıl olarak kabul edilen 2020’nin aynı dönemlerine göre sırasıyla yüzde 60,2 ve yüzde 41,3 daha yüksek olduğunu kaydetti.

IDC Brezilya ICT pazar analisti Daniel Voltarelli, “2021’de PC pazarı, pazar büyümesini engelleyen ve üçüncü çeyrekte daha da hassas bir konu haline gelen bileşen kıtlığına rağmen etkileyici bir sıçrama gördü” dedi.

2021’in ikinci çeyreğine ilişkin satışlarla ilgili olarak, 2020 yılının aynı dönemine göre 408.000 masaüstü bilgisayar ve 1.6 milyon dizüstü bilgisayar, sırasıyla %56 ve %60 artış gösterdi. Üçüncü çeyrekte ise toplamda 2.3 milyon adet bilgisayar satışı gerçekleşti.

IDC, 2021’in son çeyreği için Brezilya PC pazarının büyümeye devam edeceğini, ancak önceki çeyreklere göre bir yavaşlama olacağını tahmin ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>