Bridgestone, TomTom Telematics’i satın aldı

0

Bridgestone Avrupa’da filo çözümlerini güçlendirmek üzere TomTom Telematics’i satın aldı

Bridgestone’un iştiraklerinden Bridgestone Europe, TomTom ile bir anlaşma imzalayarak, TomTom Telematics ve bağlı bulunan dijital filo çözümleri işkolunu 910 milyon Euro bedel karşılığında kendi bünyesine kattığını açıkladı. 

TomTom, son derece farklı hukuki, ticari ve kültürel gereksinimleri bulunan Avrupa pazarında dijital filo çözümleri konusunda bir numaralı hizmet sağlayıcısı konumunda bulunuyor. TomTom’un dijital filo çözümleri ise son derece kompleks ihtiyaçlara sahip bir pazar ortamında operasyonlarını başarılı bir şekilde yürütebilme yeteneğine ve global ölçekte büyüme potansiyeline sahip bir iş kolu.

Bridgestone satın almayla günde 200 milyon bilgi üreten platforma ulaşacak

Bridgestone Europe çatısı altına taşınan olan TomTom Telematics, dijital filo çözümleri platformuyla araçlara sunduğu bilgi ve hizmetlerle sürüş deneyimini daha verimli ve emniyetli bir hale getiriyor. 

Satın alma işleminin tamamlanmasıyla, Bridgestone araç ve lastik operasyon koşullarına dair eşsiz bilgi kaynaklarına erişim kazanacak ve büyüyen kullanıcı tabanı 860 bin araca ulaşarak günde 200 milyon bilgi ileten bir platformun sağladığı avantajlardan yararlanabilecek.

Bridgestone’un TomTom’u satın alma süreci Ocak ayına kadar uzanıyor. Satın alma süreci böylece tamamlanmış oldu. TomTom’un merkezi Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunuyor ve 37 ülkesi ofisi mevcut. 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>