Broadcom, Qualcomm teklifini 121 milyar dolara çıkardı

0

Qualcomm

ABD’li işlemci devlerinden Broadcom, rakibi Qualcomm’u satın almak için yaptığı teklifi 121 milyar dolara çıkardı. Bu da Qualcomm’un şu anda borsada 66 dolara işlem gören hisseleri için 82 dolar ödemek anlamına geliyor.

Broadcom kararlı

Broadcom Kasım ayında yaptığı teklifte şirketin piyasa değerinin %50 üzerinde bir teklif yaparak Qualcomm’a 103 milyar dolar önermiş ancak olumlu cevap alamamıştı.

Bradcom’un yeni teklifi, hisse başına 60 dolar nakit ödeme ve 22 dolar Broadcom hisse senedini içeriyor. Dolayısıyla, Qualcomm hisse sahipleri hem şu anda şirketin piyasadaki değerini nakit olarak alacak hem de sahip oldukları hisse başına 22 dolarlık Bradcom hissesine sahip olacaklar.

Qualcomm şimdi bu teklifi görüşmek üzere yönetim kurulunu toplayacak. Bakalım, ABD’nin iki dev işlemci firması birleşecek mi veya bu birleşme kararı alınırsa anti tekel kurumlarından onay alabilecek mi?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>