Broadcom ve Volkswagen mahkemelik oldu

0

Broadcom ve Volkswagen

Broadcom ve Volkswagen arasında yaşanan patent anlaşmazlığı, mahkemeye gidiyor. Broadcom, Volkswagen’in 18 patenti ihlal ettiğini iddia etti.

Broadcom ve Volkswagen mahkemeye gidiyor

ABD merkezli yarı iletken üreticisi Broadcom’un, birçok otomotiv şirketi ile iş birliği bulunuyor. Araç içi eğlence ve navigasyon sistemleri üzerine çalışan Broadcom, müşterileri için daha keyifli yol deneyimi sunuyor.

Volkswagen da özellikle yeni modellerinde araç içi sistemlerine ağırlık vererek kullanıcı dostu olmaya çalışıyor. Ancak bu konu, ABD merkezli Broadcom ve Alman otomotiv devi Volkswagen arasında davalık oldu.

Broadcom, Volkswagen’in 18 patenti ihlal ettiğini iddia ederek mahkemeye başvurdu. Bunun için 1 milyar dolarlık tazminat isteyen Broadcom, Volkswagen’in patentlerini izinsiz bir şekilde kullandığını belirtti. Mahkemeye kadar uzanan bu konu, Volkswagen’in birkaç model aracının üretiminin durdurulmasına neden olabilir.

Böylelikle Qualcomm ve Apple ile alıştığımız patent ihlali davalarına bir yenisi eklenmiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>