Brompton elektrikli bisikletini geri çağırdı

0

Brompton elektrikli bisiklet

Hızlanma hatası nedeniyle Brompton elektrikli bisikletini geri çağırdı. Yazılım sorununun 600 bisikleti etkilediği belirtiliyor.

Brompton elektrikli bisikletinde yazılım sorunu yaşandı

ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu (CPSC) yüzlerce Brompton marka elektrikli bisikleti geri çağırdı. Ayrıca yazılım hatasının, sürücü pedal çevirmiyorsa bile bisikletin elektrik sisteminin motoruna yardımcı olmaya devam etmesine neden olabileceği belirtildi.

CPSC, söz konusu hatanın düşme ve yaralanma gibi tehlikeli durumlara yol açabileceğini belirtti. Brompton’un hatadan etkilenen tüketicilere ücretsiz olarak sağlayacağı bir yazılım güncellemesi ile sorunun giderilmesi bekleniyor.

Geri çağırma, ABD’de Haziran 2020 ile Mart 2021 arasında satılan yaklaşık 600 Brompton elektrikli bisikleti kapsıyor. Brompton, kullanıcıların servise ihtiyaç duyulup duyulmadığını web sitesinde arama yaparak öğrenebileceğini belirtti. Eğer yazılım güncellemesine ihtiyaç duyuluyorsa, kullanıcıların bisikletlerini Brompton bayisine bırakmaları gerektiği açıklandı.

Yazılım hatasının kaza riskine yol açma ihtimalinin çok düşük olduğu belirtilse de bu konuda sıkı bir güvenlik önlemi alınması gerekiyor. Brompton etkilenen kullanıcılara 30 dolarlık hediye kuponu da veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>