BSH Türkiye geleceğin liderlerini ağırladı

0

BSH Türkiye, Bir Gün CEO global sosyal sorumluluk programına destek veriyor

BSH Türkiye, destek verdiği Odgers Berndtson’un Bir Gün CEO global sosyal sorumluluk programı çerçevesinde, genç yetenekleri Gaggenau Showroom’da düzenlediği ‘Collaboration Workshop’ etkinliğinde ağırladı. Genç yetenekler başarılı şef Ebru Yalman’ın lezzetli yemekleri eşliğinde, iş hayatı için vazgeçilmez bir değer olan ‘iş birliği’ kavramı üzerine, BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın ve BSH Türkiye Dijital Dönüşüm Direktörü Ayşenur Evcil’le birlikte sohbet ettiler. 

İşbirliği için anlayışlı olmaya, kültürel duyarlılığa ve önyargısızlığa ihtiyaç var

Etkinlikte gençlerle sohbet eden BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın, “İleride iş hayatına atıldığınızda daha net göreceksiniz, içinde bulunduğunuz büyük grupların ve iş birliklerinin ortak bir hedefe ihtiyacı var ve bu ortak hedeflerin de hizalanabilir olması gerekiyor. Çeşitli, farklı ve kalabalık olan ekiplerin beraber çalışabilmesi için anlayışlı olmaya, kültürel duyarlılığa ve ön yargısızlığa ihtiyaç var. Artık yeni iş modellerinde sadece bir ürün ve fikir etrafında düşünebilmeye değil, o fikri eksen kabul edip etrafında yörüngesi olabilecek platformları ve ekosistemleri de düşünebilmek gerekiyor. Dünyanın geleceği burada. Ve bu düzen içinde başarılı olmak akıllı zihinlerin elindedir. Bu sadece bir kitap okumayla, bir seminere katılıp sertifika almakla olacak iş değildir. Sürekli sorgulamak meraklı olmak ve heyecanı hissetmekle geçer.”

Veri okumayı ve veriyle hareket etmeyi alışkanlık haline getirin

Gökhan Sığın’ın ardından söz alan BSH Türkiye Dijital Dönüşüm Direktörü Ayşenur Evcil ise ‘Geleceğin Trendleri’ sunumunda dijital mega trendlerin önümüzdeki yıllarda insanların sosyal ve iş yaşantılarını nasıl şekillendireceğine dair öngörülerini çarpıcı datalarla birlikte paylaştı. Verinin önemine vurgu yapan Evcil; “Trendler hızla değişiyor ve teknolojinin hayatımıza kattığı inanılmaz bir hız ve ivme var. Artık çok daha bağlı bir hayatın içinde yaşıyoruz ve cep telefonlarımızdan ev aletlerine kadar her cihaz akıllı. Dolayısıyla bu akıllı ve bağlantılı tüketici kurgusu hayatımızı çok ciddi anlamda değiştirdi. En önemli trendlerden birinin veri olduğunu düşünüyorum. Benim siz gençlere en büyük tavsiyem veri okumayı ve veriyle hareket etmeyi hayatınızın her alanında bir alışkanlık haline getirin. Bunu yapabilmek için pek çok sistem var ve bu sistemleri öğrenmek için ne kadar erken yatırım yaparsanız o kadar katma değer yaratacaksınız. Önümüzdeki yıllarda başarılı olan organizasyonlar, şirketler, markalar bunu en iyi yapan ve yapmaya devam eden kuruluşlar olacak.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>