BSTX blockchain ile ticari faaliyetleri izleyecek

0

BSTX blockchain

ABD’de SEC tarafından onay alan BSTX blockchain ile ticari faaliyetlerini izleyecek. Bu, borsada ilk blockchain uygulamalarından biri olacak.

BSTX blockchain ile ticareti izlenebilir yapıyor

Boston Security Token Exchange’in (BSTX) Amerika’nın ilk blok zinciri tabanlı borsası olacak. Borsa, düzenleyici kurumdan da gerekli onayları aldı.

Bir işlemin sonuçlanmasının genellikle iki gün sürdüğü geleneksel bir takas ile karşılaştırıldığında, BSTX aynı gün ve ertesi gün ödemeler sunacak. Ayrıca, üyelerin kendi işlemlerini ve diğerlerinin işlemlerini anonim olarak görmelerini sağlayacak bir pazar beslemesi sunmak için özel bir blok zinciri kullanacak.

Ancak kullanıcılara dijital token ticareti yapma seçeneği sunulmayacak. BSTX direktörü Jay Fraser, borsanın daha sonraki bir tarihte hisse senedi tokenlerinin ticaretine potansiyel olarak izin vermeyi planladığını söyledi. BSTX, yalnızca tokenize edilmiş menkul kıymetlere odaklanmayı planlamıştı. Ancak SEC bu planları önceki bir dosyalamada reddetti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>