Techinside Google News
Techinside Google News

BT altyapı yatırımları çöpe gidiyor

Wakefield Research'e göre BT altyapı yatırımları çöpe gidiyor. Satın alımcılar, altyapıyı desteklemeyen alım yapıldığını söyledi.
- Advertisement -

Wakefield Research tarafından yayınlanan ankete göre BT altyapı yatırımları çöpe gidiyor. Satın alımcılar, altyapıyı desteklemeyen alım yapıldığını söyledi.

“BT Lideri Öngörüleri: Ekonomik Karşılıklı Rüzgarların Ortasında BT Modernizasyonunun Durumu, Öncelikler ve Zorluklar ” başlıklı yeni rapor, gelişmekte olan teknoloji yatırımlarının tüm avantajlarından yararlanmak için eski altyapıdan gelişme ihtiyacını ortaya koyuyor.

Anketten kısa notlar

ABD ve Avrupa’da 500’den fazla çalışanı olan şirketlerdeki 500 BT satın alımcısı ile yapılan anket bulguları şu şekilde oldu:

  • BT Alıcılarının Yarısından Fazlası Yapay Zeka/Makine Öğrenimi ve Sürdürülebilirlik Teknolojisi Yatırımlarına Öncelik Veriyor: BT alıcıları, önümüzdeki beş yıl için planlanan en büyük yatırımlarının yapay zeka/makine öğrenimi (yüzde 52) ve sürdürülebilir teknoloji (yüzde 51) olduğunu belirtti. Yüzde 46’sı altyapı otomasyonuna veya düzenlemeye yatırım yapacaklarını tahmin etti.
  • Her 10 BT Alıcısından Dokuzu, Altyapılarının Destekleyemediği Teknoloji Satın Aldığını Kabul Ediyor: BT alıcılarının yüzde 90’ından büyük bir bölümü, dijital dönüşüm gündemlerinin baskısının, altyapılarının destekleyemeyeceği bir teknoloji satın almalarına yol açtığını belirtti. Yüzde 74’ü bunun, yeni teknolojiyi liderliğin tam beklentilerine göre uygulayamamakla sonuçlandığını söyledi.
  • BT Alıcıları Yeni Teknolojilere Yatırım Yapma Baskısı Hissetmeye Devam Ediyor: BT alıcılarının  yüzde 62’si her zaman veya sıklıkla, bu kararların gelecekteki sonuçlarını tam olarak keşfetmeden, mevcut ihtiyaçlara dayalı olarak teknoloji satın alma konusunda karar verme konusunda baskı hissediyor. Yüzde 76’sı önümüzdeki beş yıl içinde satın alma kararlarında daha fazla inceleme yapılmasını bekliyor.
  • Neredeyse Tüm BT Alıcıları Anlamlı Sonuçlar Elde Etmek İçin BT Altyapısını Modernleştirmeyi Planlıyor: Ankete katılanların neredeyse tamamı (yüzde 99) önümüzdeki beş yıl içinde gelecekteki teknoloji yatırımlarını daha iyi desteklemek için BT altyapılarını modernize etmeyi planlıyor ve bunun yüzde 73’ü önemli yükseltmeler planlıyor. Yeni teknolojinin benimsenmesini daha iyi desteklemek için BT altyapısının en çok güncellenmesi gereken alanları arasında ağ ve güvenlik (yüzde 58), veri yönetimi veya depolama (yüzde 52) ve veri merkezi tesisleri (yüzde 50) yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir