BT güvenliği için konsolide standartlar gerekiyor

0

BT güvenliği

Siber güvenlik uzmanları, bilgisayar endüstrisinin satıcı konsolidasyonu ve açık standartlar için sınırları zorlamasını istiyor.

Information Systems Security Association (ISSA) International ve bağımsız endüstri analisti şirketi Enterprise Strategy Group (ESG) tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, BT uzmanlarının ağları nasıl koruduğuna ilişkin bu büyük değişikliğin vadesi çoktan geçti.

Satıcı konsolidasyonuna ve açık standartlara yönelik itici güç, artan karmaşıklık, maliyetler ve türünün en iyisi teknoloji “araç yayılımı” hype ile karşı karşıya kalan alıcıların kendileri tarafından yönlendiriliyor.

Kuruluşların yaklaşık yarısı (yüzde 46) iş yaptıkları satıcı sayısını konsolide ediyor veya konsolide etmeyi planlıyor. Güvenlik operasyonlarının artan karmaşıklığından endişe duyan bilgi güvenliği uzmanlarının yüzde 77’si, birlikte çalışabilirliği destekleyen açık standartlar için daha fazla endüstri işbirliği ve destek görmek istiyor.

Aslında binlerce siber güvenlik teknolojisi satıcısı, çok sayıda güvenlik ürünü kategorisinde birbirleriyle rekabet ediyor. Kuruluşlar, yığınlarındaki tüm güvenlik teknolojilerini bir kerede optimize etmek istiyor. Araştırma raporuna göre, teknoloji entegrasyonu için açık standartları destekleyen satıcılar, sektördeki bu değişimi karşılamak için en iyi konumda olacaklar.

ISSA International yönetim kurulu başkanı Candy Alexander: “Siber güvenlik uzmanlarının yaklaşık dörtte üçünün (%73) satıcıların madde yerine yutturmaca meşgul olduğunu düşündüğü göz önüne alındığında, açık standartları desteklemeye yönelik gerçek bir bağlılık gösteren satıcılar, gerçekleşen endüstri çapında konsolidasyondan sağ çıkmak için en iyi konumda olacaklardır” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>