BT yöneticileri teknik ekiplerine güvenmiyor

0

BT yöneticileri

Yapılan yeni bir araştırmaya göre BT yöneticileri teknik ekiplerine güvenmiyor. Yöneticiler, teknik ekiplerinin önemli değişimler yapabileceğine inanmıyor.

BT yöneticileri teknik ekipleriyle uyum yakalayamıyor

Araştırmaya göre, beş BT yöneticisinden biri ekiplerinin önümüzdeki beş yıl içinde BT departmanında olumlu bir değişiklik meydana getirme yeteneğine çok az güveniyor veya hiç güvenmiyor.

Yazılım şirketi Pegasystems tarafından 750 CIO ve diğer BT liderleriyle yapılan bir ankette, kuruluşlar BT işlevlerini radikal bir şekilde elden geçirmeye çalışırken teknoloji ekiplerine duyulan güvenin “titreşimli bir zeminde” olduğu ortaya çıktı. Ankete katılan BT liderlerinin yarısından fazlası (%56), BT ekiplerinin önümüzdeki beş yıl içinde departmanda olumlu bir değişiklik meydana getirebileceğinden emin olmadıklarını söyledi ve neredeyse beşte biri (%17) ya önemli şüpheler ya da herhangi bir güven duymadıklarını bildirdi.

Pegasystems’in CTO’su Don Schuerman, bulguların CIO’ların ekiplerinin yeteneklerine olan inancının bir yansıması olduğunu ve daha çok sürekli değişen hedef direklerinin ve kuruluşların yeni teknolojiyi ve onunla birlikte yeni bilgiyi hızla benimseme ihtiyacının bir sonucu olduğunu söyledi.

Schuerman: “Bazı CIO’lar ve BT liderleri pandeminin kendilerine olumlu meydan okuduğunu düşünürken, aynı zamanda dönüşüm için ufukta bir son olmadığını fark etmeye başladılar” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>