BT’de dışkaynak hizmetleri artıyor

0

OutsourcingSektörde gerek dışkaynak sağlama ve gerekse custom proje geliştirme hizmet alanında başarılı çalışmalar gerçekleştirmiş olan Adesso Türkiye Satış Direktörü Sevinç Cin, Ocak ayında başladığı Adesso’da süreçleri hızla uygulamaya geçirdiklerini ve gelen taleplere maksimum hızda yanıt vererek kurumsal müşteri portföyünü bu alanda geliştirdiklerini belirtti. 2008 yılından bu yana BT sektöründe yazılım, eğitim, dış kaynak, proje ve danışmanlık satış operasyonlarını yönetmiş olan ve bu sayede kurumların BT Departmanlarındaki ihtiyaçları iyi analiz edebildiklerini belirten Cin, son çeyreğe girilen bu günlerde ciro olarak büyüme kaydettiklerini açıkladı. “Hedefimiz 2014 yılının son çeyreğinde hizmet alanlarımızın tamamında tüm banka, sigorta şirketleri ve reel sektör firmalarının Adesso’yu gerçekten profesyonel hizmet aldıkları bir BT servis sağlayıcı olarak tanımalarıdır, pek çok sigorta şirketine yaptığımız düzenli ziyaretler gösteriyor ki özellikle kurumlar projeleri outsource ederken ya da dış kaynak ihtiyaçlarını belirtirken, servisi alacakları firmanın nakit akışı gücünü, hızlı ve kaliteli hizmet vereceğini taahhüt etmesini ve satış sonrası hizmetleri ile farklılık yaratabilecek kurumlar ile çalışmayı tercih ediyor. Adesso olarak hızlı ancak bir o kadar da kontrollü büyümüş olmamızın başlıca nedeni çalışanlarımızın tamamıyla iç memnuniyetlerinin bir nevi müşterilerimiz tarafına da olumlu yansıması olarak belirtebilirim. Dileğim 2014 yılı ikinci çeyreğinin başında yaklaşık 100 kişilik bir teknik danışman kadrosuna ulaşmış olmamızdır. Bunun için çok çalışıyoruz ve çalışmalarımıza da hız kesmeden devam edeceğiz.

Proje geliştirme hizmetlerinde Java ve mobil teknolojilerde küresel ürünleri ile destekledikleri iş hacmine paralel olarak kurumların kaynak kiralama hizmetinde öncelikli tercih ettikleri bir tedarikçi olarak da yer aldıklarını belirtti. Outsource hizmet alanında, gerek uzmanın yetkinliklerinin pozisyon ile birebir örtüşmesi ve müşterilerinin ihtiyaçlarına hızla ve etik bir yaklaşım ile yanıt vermelerinin tercih edilmelerini arttırdığını belirten Cin, stratejilerinin süreklilik, kalite, müşteri ve çalışan memnuniyeti olarak belirlemiş olduklarının altını çizdi.

Sektörde Yapı Kredi Bankası, Eczacıbaşı Bilişim, Yurtiçi Kargo, Avivasa, Kariyer.net, Koton gibi kurum ve kuruluşlara kısa ya da uzun süreli projeleri için dışkaynak ya da proje geliştirme hizmet alanında desteklediklerini belirten Cin, çok yakında benzer sektörlerde hizmet veren ve taleplerine yönelik çalışmalar yürüttükleri kurumları da referansları arasına almayı hedeflediklerini açıkladı. Yazılım Geliştirme Mühendisleri, İş Analistleri, SAP Danışmanları, Test Mühendisleri, Test Otomasyon mühendisleri, Proje Yöneticileri ve BT’nin diğer pek çok alanında hizmet verdiklerini, kurumlardan gelen talebin proje geliştirme modelinde olması halinde ise yürüttükleri çalışmalarda kendi iç ekiplerinden PM desteği ile anahtar teslim projelerde de başarı öykülerine imza attıklarını belirtti.

Adesso Türkiye ofisi operasyon ekibinde İşe Alım Uzmanlarının yanı sıra küresel ürünler, proje geliştirme hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri için projelendirme ve satış sonrası destek hizmetlerini yöneten Müşteri Yöneticileri de bulunuyor. Cin, “Biz iyi bir ekibiz, kemik kadronun bu denli başarılı ve ful motivasyonla çalışması biz birim yöneticilerinin de doğru yolda ve doğru hamleler ile ilerlediğimizin göstergesi olduğunu düşünüyorum” diyor ve son olarak şunu ekliyor” Adesso olarak bizlerle yukarıdaki pek çok hizmet alanımızda birlikte çalışmayı tercih etmiş tüm müşterilerimize ve kontak halinde olduğumuz çok değerli kurum yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>